2024 Risale-i Nur Kitap Okuma Yarışması Ödül Töreni 11 Şubat 2024 Pazar Günü 13:00 da Yenişehir Selahaddin Eyyubi Merkez Camii Kongre Merkezinde Yapılacaktır. Davetlisiniz... RSS

14 Aralık 2017

KUDUS KARARININ İTTİHAD-I İSLAMA VESİLE OLMASINI NİYAZ EDİYORUZ
 

 

       ZULME KARŞI İZZETLİ DURUŞ,        

HER İNSANIN KUTSİ GÖREVİDİR

Cenab-ı Allah tarafından, etrafıyla birlikte kutsal kılınan Mescid-i Aksâ; Müslümanlar için Mekke-i Mükerreme’deki Mescid-i Haram ve Medine-i münevvere’deki Mescid-i Nebevi ’den sonraki üçüncü kutsal mabet ve Peygamber Efendimizin (s.a.v)  Miraç yolculuğunda Mekke'den Kudüs'e, Kudüs'ten arş-ı âlâya yolculuk yaptığı ve müjdelerle döndüğü, ilk kıblemizdir.

Kudüs bizim İslami, Milli ve İnsani davamız olmuştur. Müslümanlar fethettiği her yerde olduğu gibi Kudüs’te de Hıristiyan ve Yahudilerin kutsalına halel vermemiştir. Bilakis imkân vermiştir.

Cenab-ı Allah Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerimde:

“Allah’ın mescitlerinde, O’nun adının zikredilmesini engelleyip, onların harap olmasına çalışandan daha zalim kim vardır” (Bakara 114)

Büyüklerimizin ifadesiyle “kararan gecelerin sabahı erken olur”. İnşallah bu sıkıntılar İslam âleminin kardeşliğinin, uhuvvetini güçlendirip ve neticede İslam âleminin ittifakının, İttihad-ı İslam'ın doğum sancılarının olduğunu ümit etmekteyiz.

Peygamber Efendimiz (s.a.v) :

“Bir kötülük gördüğünüz zaman elinizle, buna gücünüz yetmezse dilinizle, ona da gücünüz yetmezse kalben buğz ediniz.” (Tirmizi, Fiten, 11; İbnu Mace, Fiten, 20) buyurmaktadır.

Bediuzzaman:

“Bu zamanın en büyük farz vazifesi ittihad-ı İslam’dır”. (Hutbe-i Şamiye)

 “Bir fikre davet, cumhur-u ulemanın kabulüne vabestedir. (Yani bir fikrin kabulü âlimlerin tamamının kabulü ile olur.) Yoksa davet bid'attır, reddedilir”. (Mektubat)

Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi;

“Biz Müslümanlar için, mübarek beldelerimizi korumak imkân değil, iman meselesidir”.

Filistinli kardeşlerimize yapılan zulümlere üzülüyoruz. Kudüs’ün ABD tarafından başkent olacağı kararını şiddetle kınıyoruz. Filistinli kardeşlerimize de "Ümitvar olunuz şu istikbal inkılabatı içinde en yüksek gür seda İslam'ın sedası olacaktır." müjdesi ile sabır, metanet ve mücadeleye devam edeceğiz. Sebepler dairesinde fiili duamızı yapıp, Tevfikı Allahtan beklemeliyiz.

Bu vesileyle tarih boyunca kanayan bir yara olarak devam eden İsrail’in bu ABD destekli istilacı tutumunu sona erdirmek için gerek ülkemizin gerekse uluslararası toplumun yaptığı çabaları boşa çıkaracak, dünya barışını tehdit edecek her türlü açıklamayı, sorumsuz davranışı ve politik yaklaşımları kimden gelirse gelsin kınıyoruz. Kudüs’ü Filistin’in Başkenti ilan eden başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere diğer İslam Ülkeleri Başkan ve yetkililerini tebrik ve teşekkür ederiz. Kararlarını sonuna kadar destekliyoruz. Müslümanların ilk kıblegahı Mescid-i Aksa’yı ve dolayısı ile bu kutsal şehre, tekrar huzur ve barışın gelmesini, ittihad-ı İslam’a vesile olmasını Rabbimizden niyaz eder, Filistin halkı ile dayanışma içinde olduğumuzu kamuoyuna saygı ile duyurur, Tüm Sivil Toplum Kuruluşlarını ve halkımızı desteklemeye davet ediyoruz.

 

 

ŞÛRA VAKIFLAR KONFEDERASYONU
YÖNETİM KURULU


Bu haber : 3619 kez izlenmiştir

2022 Ödül Töreni

2022 Ödül Töreni


Bu sayfa : 875584 kez ziyaret edilmiştir.
Bu sayfa : 875596 kez ziyaret edilmiştir.

Lütfen Flash player'in son sürümünü indiriniz...

Get Adobe Flash player

Bu sayfa : 631488 kez ziyaret edilmiştir.
Bu sayfa : 882648 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1581069 kez ziyaret edilmiştir.