2024 Risale-i Nur Kitap Okuma Yarışması Ödül Töreni 11 Şubat 2024 Pazar Günü 13:00 da Yenişehir Selahaddin Eyyubi Merkez Camii Kongre Merkezinde Yapılacaktır. Davetlisiniz... RSS

31 Ağustos 2017

MÜSLÜMAN MÜSLÜMANIN KARDEŞİDİR...
Müslümanlara karşı zulmün arttığı Arakan ‘da özellikle 2012’den itibaren Budistlerin insanlık dışı oyunları sonucunda Müslümanlara karşı şiddet ne yazıkki giderek yükselmeye başlamıştır. Bu inanılmaz işkence ve ölüm tezgâhları sonucunda ise, 3 bine yakın Müslüman kardeşimiz anlamsız siyasi, ideolojik hesaplarla yaşlı, çocuk demeden en acımasız ve en vahşi yöntemlerle öldürülmektedir. Bütün insanlığın gözleri önünde hiçbir hak, hukuk, adalet ve etik ilkelere itibar etmeksizin işlenen bu kitlesel cinayetlere başta BM olmak üzere bütün dünya sessiz kalmaktadır. Zulmü ve zalimleri cesaretlendiren bu duyarsızlık, artık materyalist ideolojilerin egemen olduğu asrımızda, ahlakın tefessüh ettiğini, vicdanın çürüdüğünü, insani duyguların öldüğünü göstermektedir. Çağımız müslümanları gaflet uykusundan uyanmalı,içine battigi karamsar uyuşukluktan sıyrilmali, ilahi müjdenin aşk ve vecdiyle kendisini başta müslümanlar olmak üzere insanlığın kurtuluşuna adamalıdır.

 

Bediüzzaman " Elbette zemin yüzünde bu dehşetli düelloda semavatı ağlatacak zulümler ve tahribat oluyor. Çok mâsum ve mazlumların hukukları kayboluyor, mahvoluyor.Halbuki küfre rıza, küfür olduğu gibi, zulme razı olmak dahi zulümdür." buyurmaktadır. Ancak müslümanların ümitsizliğe düşmemeleri adına Bediüzzaman "Ümitvar olunuz şu istikbal inkılabatı içerisinde en yüksek gür sada islamın sadası olacaktır." Ve yine Sünuhat adlı eserinde" Bir gün olur elbette doğar şems-i hakikat / Hiç böyle müebbed mi kalır zulmet-i âlem." buyurmaktadır.

Geçmişte bütün inançları, ırkları barış ve huzur içerisinde 1400 yıl yaşatmış bir medeniyetin evlatları olarak ve "Müslüman müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu düşmanına teslim etmez. Kim, mümin kardeşinin bir ihtiyacını giderirse Allah da onun bir ihtiyacını giderir. Kim müslümanı bir sıkıntıdan kurtarırsa, bu sebeple Allah da onu kıyamet günü sıkıntılarının birinden kurtarır. Kim bir müslümanın kusurunu örterse, Allah da Kıyamet günü onun kusurunu örter." Hadis-i şerifinden hareketle bizler, HASEV olarak Müslümanlara karşı uygulanan bu zulmü şiddetle kınıyor, rahmet-i ilahiyeden kardeşlerimiz için meded diliyor, devletimizle ve milletimizle birlikte Arakanlı müslüman kardeşlerimiz için maddi ve manevi her türlü yardıma hazır olduğumuzu belirtiyor ve ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM diyoruz.

 

                    HASEV YÖNETİM KURULU


Bu haber : 3630 kez izlenmiştir

2022 Ödül Töreni

2022 Ödül Töreni


Bu sayfa : 916370 kez ziyaret edilmiştir.
Bu sayfa : 916382 kez ziyaret edilmiştir.

Lütfen Flash player'in son sürümünü indiriniz...

Get Adobe Flash player

Bu sayfa : 672273 kez ziyaret edilmiştir.
Bu sayfa : 923418 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 1624404 kez ziyaret edilmiştir.